Ανοσολογία χωρίς σύνορα : από την πρόληψη…έως τη θεραπεία.
![Ιατρικός Σύλλογος Χανίων](https://www.ischanion.gr/wp-content/uploads/2016/05/ATT00073-200x300.jpg)
Αγαπητοί Συνάδελφοι,
Η Ελληνική Εταιρεία Ανοσολογίας (ΕΕΑ), μέλος της Διεθνούς (IUIS) και της Ευρωπαϊκής (EFIS) Ομοσπονδίας Ανοσολογικών Εταιρειών, συμμετέχει για 12η συνεχή χρονιά στον εορτασμό της Παγκόσμιας “Ημέρας Ανοσολογίας” (DOI 2016). Φέτος, η Ελληνική Εταιρεία Ανοσολογίας για τον εορτασμό της Ευρωπαϊκής Ημέρας της Ανοσολογίας διοργάνωσε εκστρατεία ενημέρωσης του κοινού με μία σπονδυλωτή σειρά επιστημονικών εκδηλώσεων, στη Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα. Επίσης, σας αποστέλλονται η αφίσα και το πρόγραμμα της επιστημονικής εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, με θέμα: “Ανοσολογία χωρίς σύνορα : από την πρόληψη…έως τη θεραπεία” (18/5/2016 Δήμος Ιλίου) και σας παρακαλούμε όπως το γνωστοποιήσετε στους συνεργάτες/μέλη σας. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην Ιστοσελίδα της ΕΕΑ www.helsim.gr Με τιμή το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΕΑ