Ημερίδα Οστεοπόρωσης, Ηράκλειο 9 Απριλίου 2016
![Ιατρικός Σύλλογος Χανίων](https://www.ischanion.gr/wp-content/uploads/2016/04/images.jpg)
«Οστεοπόρωση – από τη σωστή και έγκαιρη διάγνωση, στην αποτελεσματική αντιμετώπιση».
Η Ακτινολογική Εταιρεία Κρήτης σε συνεργασία με το Εργαστήριο Ακτινολογίας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ηρακλείου, οργανώνουν το Σάββατο 9 Απριλίου στο Ηράκλειο (Αίθουσα “Καστελλάκη”, Επιμελητήριο Ηρακλείου, Οδός Κορωναίου 9) Επιστημονική Ημερίδα με Θέμα «Οστεοπόρωση – από τη σωστή και έγκαιρη διάγνωση, στην αποτελεσματική αντιμετώπιση».
Στην Ημερίδα, το Πρόγραμμα της οποίας θα βρείτε συνημμένο, έχουν προσκληθεί να συμμετάσχουν επιστήμονες με διαφορετικές ειδικότητες, ώστε η σύνθεση των ομιλιών να δίνει μια σφαιρική εικόνα της νόσου και των προεκτάσεών της.
Η συμμετοχή είναι ελεύθερη.