ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΟΥ Π.Ι.Σ. ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 30 ΤΟΥ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟΥ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ/ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΕΦΚΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΙΑΤΡΩΝ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ
![Ιατρικός Σύλλογος Χανίων](https://www.ischanion.gr/wp-content/uploads/2023/06/αρχείο-λήψης-2.jpeg)
Αγαπητοί συνάδελφοι
Ενόψει της συζήτησης στη Βουλή του νομοσχεδίου του Υπουργείου Εργασίας «Ενσωμάτωση της Οδηγίας (ΕΕ) 2019/1152 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» σας διαβιβάζουμε επιστολή του ΠΙΣ προς τον Υπουργό Εργασίας κ. Άδωνι Γεωργιάδη.
Σημειώνουμε πως ο Π.Ι.Σ. διαβίβασε στις 30/8/23 στον Υπουργό Εργασίας επιστολή της Ελληνικής Εταιρείας Ιατρικής Εργασίας, διατυπώνοντας τη σύμφωνη γνώμη του με την Εταιρεία. Κατόπιν αυτού στο νομοσχέδιο που εισάγεται στη Βουλή υπήρξε νομοτεχνική τροποποίηση, η οποία έχει ως εξής: